logo Agnieszka

BLOG

banner 2  AERIAL YOGA small

Wydarzenia / ASHTANGA JOGA dla początkujących - nowa grupa 20.09

Dodano: Wtorek 12 września 2017

 Chciałabyś zacząć ćwiczyć jogę, ale coś Cię powstrzymuje? Co to jest? Strach, że nie dasz rady czy że będziesz odstawała od grupy? Że nie nadążysz albo że jesteś za sztywna? Że od .... lat nie ćwiczyłaś albo ostatni raz w szkole? Zdaża się.

A może zawsze jak już podejmiesz decyzję coś stanie na przeszkodzie? Coś się psuje i trzeba czekać na kogoś kto naprawi, albo dziecko zachoruje albo pies. A może Ciebie coś boli i nie chce przestać? Brzmi znajomo? Czy nie wydaje Ci się to dziwne, że zawsze coś się dzieje jak Ty chcesz już iść?

Moja Droga zła wiadomość jest taka: że nigdy nie będzie idealnych warunków aby zacząć ćwiczyć jogę czy coś zrobić dla siebie. Chciałybyśmy, żeby wszystko się tak poukładało, żeby było przewidywalne, spokojne i harmonijne. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe. To co mam zrobić? Masz na pewno dwie możliwości:

1. Czekać aż się wszystko poukłada. 
2. Zacząć pomimo wszystko, pomimo całej Twojej rozpierduchy i nieogarnięcia domu i dziecka.

Chcesz czekać ? Powodzenia, tylko czy wystarczy Ci życia na to czekanie? Życie podlega ciągłej ewolucji, a aby zrobić miejsce na nowe trzeba stare .... zburzyć. Stąd czekanie na kiedy to się skończy nie ma za bardzo sensu. Czekasz, czekasz i nic. I od nowa.

To mam zrobić? Zacznij od siebie. Nie będzie łatwo, bo najczęściej albo kogoś nie ma kto powinien np. zająć się dzieckiem, naprawić coś itd. Albo nagle wszyscy coś chcą od Ciebie na raz. Zamiast się denerwować wolę traktować takie sytuacje jako testy. Na ile ja jestem zdecydowana i zdeterminowana , aby pomimo wszystkich przeciwności zrobić to? Na ile ja jestem dla siebie ważna, żeby odłożyć obowiązki na te 1,5h +0,5 h na dojazd?

Gwarantuję Ci, że jeśli Ty się poukładasz, rozprawisz ze swoimi strachami i wewnętrznymi hamulcami, będziesz pewna że świat się nie zawali jak coś zrobisz później a nie od razu to wszystko naprawdę samo się poukłada.

A więc zapraszam na Ashtanga Jogę dla początkujących. nowa grupa, nowy nabór. Wszyscy nie będą dawali rady, albo będą, wszyscy będą odstawali tylko nie od grupy a od swoich oczekiwań względem własnego ciała i umysłu, i kiedy ma się to zadziać.

 

cofnij

Copyright © 2018 Agnieszka MASA

Projekt i wykonanie: VST Agencja Reklamowa Bydgoszcz