logo Agnieszka

Przebudzenie kobiet - warsztat

banner 2  AERIAL YOGA small

BLOG

JOGA ASHTANGA

Wywodząca się z ashtangi i vinyasy czyli jogi przepływu, seria pozycji ciała wykonywana z płynnymi przejściami  i zintegrowanym oddechem. Wykonywana fizycznie z krótkimi świadomymi spięciami z maksymalną ilością rozluźnienia od poziomu mięśni, ścięgien i powięzi, do poziomu organów 

   W mojej pracy dąże do jak największej miękkości i sprężystości ciała z zachowaną siłą i elastycznością.  Jednym z moich nauczycieli był Dan Millman, olimpijczyk który opracował metodę ćwiczeń czując ruch i stając się ruchem.  Jak kot. Czy wiesz, że jeśli złapać kota za udo i nacisnąć, twój palec przez mięśnie, powięzi i ścięgna dojdzie do kości.  Tak pracuję z ciałem.  

   Zajęcia przeznaczone dla kobiet.

To co spodobało mi się w jodze, którą początkowo tak jak większość adeptów traktowałam ściśle fizycznie czyli jako system pozycji(asan) dzięki, którym moje ciało odniesie wymierne korzyści. I tak jest istotnie. Asztanga joga stanowi efektywny trening dla ciała. Mięśnie i więzadła stają się bardziej elastyczne, poprawia się ruchomość w stawach. Ciało staje się bardziej elastyczne i gibkie.

Ale dzięki zwycięskiemu oddechowi ujjayi okazało się, że joga jest idealnym treningiem dla umysłu. Umysł jest dobrym sługą, ale złym doradcą. Dzięki połaczeniu ujjayi i sekwencji asan, umysł uspokaja się.Dlatego asztanga joga nazywana jest tańcem oddechów lub medytacją w ruchu.

Dla znacznej liczby adeptów asztanga vinjasa joga jest czymś znacznie większym niż zwykłymi ćwiczeniami. Wiąże się ją z wytrzymałością, koncentracją, uczuciem błogostanu, właściwym napięciem fizycznym i spokojem umysłu przy zachowaniu ognistego ducha. Zsynchronizowany oddech z postępującymi seriami asan, podczas których ciało wytwarza intensywne, wewnętrzne ciepło i obfite, oczyszczające poty, oczyszcza mięśnie i narządy wewnętrzne. W efekcie uzyskujemy poprawę krążenia, lekkie, silne ciało i spokojny umysł ( bezcenne w pędzącym obecnie świecie).

Nie propaguję filozofii jogi ale uniwersalne zasady Wszechświata . To droga wewnętrznego rozwoju osobistego, pokrywająca się często w technikach i zasadach ze współczesnym coachingiem czy współczesnymi gałęziami psychologii. Niezależnie od wyznawanej religii czy filozofii, pewne zasady są uniwersalne a jedną z nich jest rozwój, ewolucja i poznawanie siebie. 

Moja joga jest ewoluuje razem że mną. 

JOGA to nie to co myślisz!

 

cofnij

Copyright © 2017 Agnieszka MASA

Projekt i wykonanie: VST Agencja Reklamowa Bydgoszcz