logo Agnieszka

IMG_20190222_113810

BLOG

banner 2  AERIAL YOGA small

Jak ćwiczyć samodzielnie czyli metodyka kursu

    Ashtanga jogę powinno się praktykować codziennie z wyjątkiem sobót traktowanych jako koniec tygodnia i dzień odpoczynku oraz regeneracji. Na chwilę obecną moim zdaniem ćwicz codziennie z jednym dniem przerwy - dopasuj do swojego grafiku kiedy.

    Na tym kursie będziemy ćwiczyć ashtanga vinyasa yoga I seria. Serii jest 6. My zaczynamy od początku i od podstaw, w miarę upływu czasu dodając bardziej wymagające warianty pozycji. Mamy 5 paneli, które po połaczeniu stanowią całość I serii. W zależności od konkretnej osoby z reguły cała praktyka ( wszystkie 5 paneli) zajmuje od 1,5 do 2 godzin. Jeśli z jakiś przyczyn danego dnia nie możesz zrobić całej praktyki , zrób tyle ile możesz. 

    1. Rozgrzewka czyli powitanie słońca A i B

    2. Pozycje stojące

    3. Pozycje siedzące do połowy czyli I połowa I serii ashtanga jogi

    4. Pozycje siedzące do końca + wygięcia w tył - cała I seria ashtanga jogi 

    5. Pozycje końcowe

Proponuję aby zacząć ćwiczyć codziennie od 1 panelu czyli powitania słońca przez tydzień lub dwa. Następnie do rozgrzewki czyli powitań słońca dodamy część drugą czyli pozycje stojące itd. po kolejnym tygodniu lub dwóch dodamy następną część i tak aż do końca. W między czasie dodamy filmiki z techniką wykonywania pozycji . 

Kurs zielony będzie dla osób zupełnie początkujących, kurs żółty będzie zawierał najbardziej podstawową ashtanga jogę. Który wybrać? Obejrzyj oba, poćwicz oba i zdecyduj. W czasie okazuje sie zazwyczaj, że większość pozycji robimy na poziomie podstawowym a tylko niektóre pozycje w wersji z modyfikacjami dla zupełnie początkujących. 

Chciałabym aby kurs ten odbywał się na zasadzie dialogu. A więc wysyłajcie swoje fotki, pytania i to czym chcecie się podzielić lub co do czego macie wątpliwości. Jedno jest pewne: samo sie nie zrobi. A więc życzę wytrwałości i cierpliwości.

No to coż, rozłóż matę i do dzieła. 

 

cofnij

Copyright © 2019 Agnieszka MASA

Projekt i wykonanie: VST Agencja Reklamowa Bydgoszcz